Pagórek w Brennej

32, Lachy Dolne, Brenna, Województwo Śląskie, Polska

W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien niziołek. Nie była to szkaradna, brudna, wilgotna nora, rojąca się od robaków i cuchnąca błotem, ani też sucha, naga, piaszczysta nora bez stołka, na którym by można usiąść, i bez dobrze zaopatrzonej spiżarni; była to nora niziołka, to znaczy: nora z wygodami.

Udogodnienia

Basen z podgrzewaną wodą
Jacuzzi
Miejsce do biesiadowania
Miejsce na grilla i ognisko
Ogród letni
Przygoda

Opis

Zamożny niziołek

Pagórek ma doskonale okrągłe drzwi i aż 3 okna frontowe. To ważne, gdyż świadczy o statusie niziołka. Ci najbiedniejsi mieli po jednym, Ci bogatsi po 2, natomiast Ci najzamożniejsi już 3 lub więcej. Z pozoru Pagórek jest niewielki, jednak po przekroczeniu jego progu okazuje się, że pomieści aż 6 osób, a jego wijące i rozchodzące się na lewo i prawo korytarze stanowią doskonałą siedzibę do wypoczynku.

Pagórkowy ogród kryje w sobie niezliczoną rozmaitość roślin, miejsce na grilla, jacuzzi i basen letni. W końcu to nora z wygodami! Niziołki cenią sobie prywatność, więc wszystkie strefy relaksu są ukryte tak, aby jedynie wypasające się na łące krowy mogły Was podglądać.

Nie ma jak w domu

Pagórek jest przytulną, wygodną i doskonale urządzoną norą. Zaraz po przekroczeniu okrągłych drzwi znajdziecie się w hallu, który łączy ze sobą kuchnię, jadalnię i salon.

 

To serce naszej norki. Z tego miejsca biegną też korytarze do innych części domu, a z wielkich okien rozpościera się widok na góry, który zachęca do przeżycia niezapomnianej przygody.

 

Wyciągnij nogi przy kominku

W salonie znajdziecie kominek, przy którym można się ogrzać w mroźną zimową noc oraz telewizor do obejrzenia Waszej ulubionej części Hobbita czy Władcy Pierścieni. Uwierzcie na słowo, ogląda się co najmniej jakbyście byli w samym sercu akcji.

Przez przygody można się spóźnić na obiad!

Na liście życiowych priorytetów niziołków porządny posiłek pojawia się nieraz, w tym na samym jej szczycie. Nic więc dziwnego w tym, że jedzą one kilka razy dziennie i nie lubią pościć. Nie może być mowy o udanym dniu bez porządnego posiłku. Dlatego w pięknej, wyrzeźbionej rękami najlepszych elfickich rzemieślników kuchni znajdziecie wszystko czego potrzeba do przygotowania pełnowartościowego posiłku. Jadalnia, jak przystało na norkę niziołka pomieści całą Waszą gromadę.

W kuchni znajdziecie: piekarnik, kuchenkę gazową, ekspres do kawy, toster, opiekacz, blender, mikser, blachy do pieczenia, wielką lodówkę, zamrażarkę, kostkarkę, lodówkę na wino, pełną zastawę od ciotki Lobelii i wiele, wiele więcej.

To chrapanie obudziłoby nawet skamieniałego smoka!

Z hallu prowadzą dwa tunele, jeden w lewo, drugi w prawo. Po lewej znajdziecie jedną, po prawej natomiast, dwie sypialnie. W dwóch sypialniach z łóżkiem małżeńskim mogą spać po 2 osoby, a w tej z łóżkiem piętrowym, przeznaczonym dla dzieci, maksymalnie 3. Dodatkowo w dwóch z nich znajdziecie biurko przy którym nasz bohater pisał swoją książkę i przy którym Wy także możecie oddać się pracy.

W sypialniach znajdziecie również ręcznie malowane obrazy bliskich naszemu niziołkowi osób oraz zestaw wygodnych, błogich szlafroków i ręczników. Każda z dwuosobowych sypialni ma wyjście na taras, sypialnia piętrowa ma natomiast okrągłe okno z widokiem na front Pagórka.

Tam, gdzie niziołek chodzi piechotą

Jak wiecie niziołki to istoty ceniące porządek i czystość. Nie lubią, gdy coś je zaskakuje, więc w Pagórku znajdziecie dwie łazienki. Każda z toaletą i prysznicem by nie czekać na pozostałych towarzyszy i móc szybko przygotować się na przygody. Z niezbędników w łazienkach znajdziecie: ręczniki, suszarkę do włosów, podświetlane lustro kosmetyczne i świece zapachowe.

Norka z wygodami

Jak już wiecie niziołki są bardzo przywiązane do swoich domostw, cenią wygodę i spokojny tryb życia. W Pagórku nie mogło więc zabraknąć basenu letniego z podgrzewaną wodą oraz całorocznego jacuzzi na świeżym powietrzu. Do Waszej dyspozycji jest też taras i miejsce na grilla. A dla tych dociekliwych i pracowitych dodamy jeszcze, że na całym terenie Pagórka jest skuteczne wi-fi i miejsce do zaparkowania Waszych kucyków.

Przygoda

Po przybyciu na miejsce otrzymacie list i mapę od niziołka – gospodarza Pagórka, w którym urzędujecie pod jego nieobecność i na jego zaproszenie. Gospodarz domu, poprosi Was o pomoc w odnalezieniu bardzo cennej dla niego rzeczy, którą przed swoim przyjazdem ukrył, by nie wpadła w niepowołane ręce. Żeby ją odnaleźć musicie rozwiązać zagadkę, którą znajdziecie w liście. Gospodarz wierzy, że tylko Wy dacie radę ją rozwikłać i wyruszyć w góry. Jednocześnie niziołek przestrzega Was przed niebezpieczeństwami czyhającymi na szlaku. Nie tylko Wy szukacie skarbu! Bądźcie więc bardzo ostrożni i uważajcie na każde słowo wypowiadane nawet wobec najbliższego przyjaciela.

Wyzwanie, choć wymaga rozwikłania kilku zagadek i wycieczki na szlak, jest skierowane do wszystkich – dzieci i dorosłych. Razem możecie stworzyć prawdziwą drużynę pierścienia i odnaleźć to, co ukrył niziołek.

Pagórek to nie tylko nora w ziemi!

Pagórek to miejsce w którym łączy się kilka światów. Od frontu, domek jest wiernym odwzorowaniem norki niziołka, od tyłu, pomimo nieustannie pojawiających się nawiązań do naszych bohaterów, przeistacza się w nowoczesny dom dający Wam wiele możliwości do relaksu i odpoczynku.

Pagórek to nie tylko klimatyczna nora w ziemi! To sielskie otoczenie i góry, dzięki którym możecie poczuć się prawie jak Hobbici w Shire. Wystarczy wyjrzeć przez okno, a zobaczycie łąki, na których latem pasą się krowy, zaraz obok pomost i strumień, który można usłyszeć nawet będąc w Pagórku. Znajdujecie się na samym końcu Brennej, gdzie swój początek ma wiele szlaków turystycznych. Gdy już znużą Was niewygody przygód, do centrum Brennej żwawym krokiem macie jakieś 15 minut, kucykiem około 5 minut. Znajdziecie tam wszystko czego potrzeba: restauracje, cukiernie, sklepy, stoki narciarskie. Beskid Śląski jest bogaty w atrakcje, o których możecie przeczytać na naszym błogim blogu.

Decyzja o tym jak spędzicie ten czas zależy tylko od Was. Możecie ruszyć w Beskidy, szukać skarbu naszego niziołka, korzystać z atrakcji i udogodnień Pagórka lub po prostu wyciągnąć ulubioną książkę, odpalić fajkę i usiąść na ławeczce przed naszą norką. Jak mawiał pewien mędrzec „My decydujemy tylko o tym, jak wykorzystać czas, który nam dano” wykorzystajcie go jak najlepiej!

Jak dokonać rezerwacji i ile złotych monet zapłacę?

Aby dokonać rezerwacji, zaznaczy wybrane daty w kalendarzu i potwierdź je przyciskiem znajdującym się poniżej.

Cena za dobę uzależniona jest od pory roku i ilości osób odwiedzających Pagórek. Aby sprawdzić, jaka cena przypada na wybrany przez Ciebie termin, zaznacz wybrane daty w kalendarzu i ustaw odpowiednią liczbę Gości.

Cennik

Kiedy

Ceny

Poniedziałek-Czwartek od 1500 zł do 2000 zł / doba
Piątek-Niedziela od 1800 zł do 2500 zł / doba

Zasady

Ilość osób

Maksymalnie 7 niziołków- w tym 3 młodocianych

Zwierzaki

W norce przyjmujemy tylko najmniejszych pupili – dodatkowa opłata 100 zł

Pobyt i płatność

Czarodziej nigdy się nie spóźnia, lecz przyjeżdża o godzinie 15:00 a wyjeżdża o godzinie 10:00
Jeśli w dzień Waszego zameldowania lub wymeldowania nie ma kolejnej rezerwacji, istnieje możliwość zmiany powyższych godzin po wcześniejszym uzgodnieniu.

Pobierany zadatek nie jest zwrotny, ale przenoszony na inny termin

W zależności od pory roku, minimalny pobyt może wynosić od 2 do 4 dób

Całość kwoty za pobyt musi zostać uregulowana najpóźniej do 2 tygodni przed planowaną datą przyjazdu, przypomnimy o tym wysyłając email

Kaucja i dodatkowe opłaty

W chwili przyjazdu zostanie pobrana kaucja w wysokości 2000 zł
 

Drewno możecie kupić na miejscu w cenie 80 zł za klatkę, zazwyczaj wystarcza na weekend

Błogi gołąb pocztowy

Nasz gołąb pocztowy nadlatuje tylko z dobrymi wiadomościami i propozycjami last minute.
Nie chcemy go nadwyrężać, więc nie musisz się martwić o ciągłe gruchanie w Twojej skrzynce...