Świergot

34, Lachy Dolne, Brenna, Województwo Śląskie, Polska

Zamieszkaj w domku na drzewie. W beskidzkim lesie, w sąsiedztwie kilkudziesięciu budek lęgowych i ich skrzydlatych mieszkańców, nad strumieniem, przy szlaku na Krzyż Zakochanych. Nie zabraknie Ci drobnych udogodnień, prawdziwych przyjemności , a nawet leśnego prysznica z widokiem. Zanurz się w Świergot.

Udogodnienia

Gorąca bania
Miejsce na grilla i ognisko
Przygoda

Opis

Czym jest Świergot?

Świergot to miejsce dla tęskniących za naturą i tych, których pociąga odpoczynek z innej bajki (w Błogo to standard 😉 ). Przyjeżdżając do nas będziecie mieli do dyspozycji:

  • domek na drzewie, w którym mogą zostać maksymalnie 4 osoby i to całkiem komfortowo
  • sąsiedztwo kilkudziesięciu budek lęgowych dla ptaków, hoteli dla owadów, schronów dla nietoperzy i domków dla różnej maści ssaków
  • piękny las mieszany w dolinie, z drzewami, do których można się przytulać, odkrywać, obserwować i co tylko przyjdzie Wam do głowy
  • strumień z zakolem, w którym możecie się schłodzić
  • własną letnią łazienkę, która, a jakże!, też jest budką na drzewie
  • miejsca do wypoczynku, obserwacji ptaków i zabawy z ruską banią, tarasem na brzegu strumienia, miejscem na ognisko i plątaniną leśnych ścieżek

Chcecie zobaczyć więcej?

Zajrzyj do budki

Widzieliście kiedyś zamieszkaną budkę lęgową w środku? Na wiosnę to naprawdę piękny widok, ale i główna budka, w której możecie zamieszkać jest naprawdę niczego sobie! Ma aneks kuchenny, który pomoże nakarmić nie tylko tych, którzy jedzą jak wróbelek. Znajdziecie w nim płytę indukcyjną, dostęp do wody, lodówkę i ekspres do kawy. A kawka w takim miejscu smakuje wyjątkowo.

Bliżej strumienia macie część dzienną ze stolikiem, fotelami, z których możecie obserwować ptaki i rozkładaną kanapą, na której mogą spać 2 osoby. Dla tych lubiących wyższy poziom, na antresoli przygotowaliśmy wygodne łóżko z pięknym widokiem na strumień i dużą część lasu. Pobudka z takim widokiem to doświadczenie, które z Wami zostanie.

Do tego szklana budka do karmienia ptaków przez ścianę, okna na każdą stronę świata, ręcznie malowane obrazy ptaków, ptasie gry, biblioteczka oraz wrażenie oderwania się od ziemi.

Ptasie kąpiele

Kąpiel w strumieniu jest super! Ale zadbaliśmy o to, żebyście tej atrakcji nie musieli powtarzać codziennie. Skoro wszystko w Świergocie jest w budkach, to z łazienką nie mogło być inaczej. Ma wszystkie niezbędne wygody, a do tego prysznic z widokiem na las. Ściany możecie zamknąć, żeby zapewnić sobie więcej intymności lub otworzyć i spróbować leśnych kąpieli inaczej.

 

Leśne zakamarki

Dorosłe ptaki nie spędzają w budkach zbyt wiele czasu, Wy też nie musicie. W Świergocie jest co odkryć. Przy Waszym domku znajdziecie spory taras między drzewami. Idealny jako miejsce do obserwacji ptaków, porannej kawy, słuchania strumienia i absolutnego chillu. Przy samym strumieniu znajdziecie ruską banie, w której będziecie mogli wygrzać się po kąpieli w lodowatym strumieniu. Po drugiej stronie stronie strumienia, na którą przejdziecie drewnianym mostkiem, przygotowaliśmy dla Was plątaninę leśnych ścieżek do spacerów, miejsce na ognisko z pięknym stołem i ławkami. I oczywiście leśną łazienkę.

 

Wygląda przyjemnie? Poczekajcie na zmierzch! Las w nocy jest piękny, ale dla tych, którzy chcą się z nim oswajać powoli mamy wiele ułatwień.

Dla kogo jest Świergot?

Przede wszystkim dla tych, których ciągnie do natury. Chcą pobyć bliżej lasu, ptaków i przeżyć coś innego. Trzeba jednak pamiętać, że jak każda dobra przygoda i ta ma pewne wymagania.

Po pierwsze trzeba pamiętać, że w lesie jesteśmy gośćmi i umieć tę gościnę uszanować. Huczne imprezy urządzają to tylko ptaki na wiosnę, rozrzucać wokół siebie mogą tylko drzewa gałęzie. I to jest piękne!

Po drugie Świergot jest jedną z bardziej komfortowych budek, jakie widzieliśmy! To jednak komfort leśny, więc nie ma tu TV, żeby wziąć prysznic trzeba zaplanować spacer, a ścieżki nie są wyasfaltowane. Jeśli jednak się uprzecie, i uznacie, że nie możecie żyć bez kontaktu ze światem. W naszej budce jest Wi-Fi.

Jeśli nie uważasz, że to atuty, a nie ograniczenia, od razu przejdź do wyboru terminu 😉

Czy będzie cicho?

Nie. Ptaki śpiewają, latają i zaczynają swoje ptasie aktywności od rana. Niektóre zaczynają dzień na tarasie przy domku i nic sobie z Waszej obecności w środku nie robią. Do tego szum strumienia, który przepływa tuż pod Waszymi oknami. Na dodatek szum drzew dookoła. Las żyje, Świergot żyje i Wy w tym jazgocie poczujecie, że żyjecie!

Świergot w zimie

Pytacie nas o to, czy można przyjechać do Świergotu w ziemie. Zaimponowaliście nam <3 Pracujemy nad tym, żeby taka możliwość się pojawiła. Jednak nawet jeśli taka opcja się pojawi, musicie sobie najpierw odpowiedzieć na ważne pytanie.

Jakim jesteś ptakiem?

Niektóre odlatują na zimę w cieplejszych kierunkach, inne zimują w Polsce. Jeśli czujecie się bardziej sikorką, której mróz nie straszny, to zimowy Świergot jest dla Was. Pamiętajcie jednak, że wiążą się z tym pewne wyzwania. Jeśli natomiast wolicie cieplarniane warunki, to zapraszamy np. do pobliskiego Pagórka. Klimat też jest świetny. Bociany lubią to!

– w Świergocie będzie ciepło tylko, jeśli sobie nagrzejecie w kozie
– spacer do łazienki może być bardziej klimatyczny, ale trudniejszy, a temperatura w środku będzie zachęcała do szybkiego prysznica
– nie odśnieżamy w lesie

Klimat jest jednak nieziemski.

Cennik

Kiedy

Ceny

Doba w tygodniu dla 2 osób 800 zł
Doba w tygodniu dla 4 osób 900 zł
Doba w weekend dla 2 osób 900 zł
Doba w weekend dla 4 osób 1000 zł

Zasady

Ilość osób

Maksymalnie 4 osoby

Zwierzaki

Pytajcie. Kluczowe jest to, jak Wasze zwierzaki będą reagowały na ptaki.

Pobyt i płatność

Zasiedlać budkę możecie od 15:00, a do odlotu zbierzecie się do 10:00.
Jeśli w dzień Waszego zameldowania lub wymeldowania nie ma kolejnej rezerwacji, istnieje możliwość zmiany powyższych godzin po wcześniejszym uzgodnieniu.

W zależności od pory roku, minimalny pobyt może wynosić od 2 do 4 dób

Całość kwoty za pobyt musi zostać uregulowana najpóźniej do 2 tygodni przed planowaną datą przyjazdu, przypomnimy o tym wysyłając email

Kaucja i dodatkowe opłaty

W chwili przyjazdu zostanie pobrana kaucja w wysokości 1000 zł, zwrócimy ją Wam podczas wymeldowania

Drewno możecie kupić na miejscu w cenie 80 zł za klatkę, zazwyczaj wystarcza na weekend

Błogi gołąb pocztowy

Nasz gołąb pocztowy nadlatuje tylko z dobrymi wiadomościami i propozycjami last minute.
Nie chcemy go nadwyrężać, więc nie musisz się martwić o ciągłe gruchanie w Twojej skrzynce...