Błogo blog

W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien hobbit…

Zawsze inspirowały nas powieści J.R.R. Tolkiena. Jednym z naszych marzeń było usiąść pod wielkimi okrągłymi drzwiami i wyciągnąć drewnianą fajkę lub biesiadować z przyjaciółmi w przestrzennej jadalni, jak w powieściach Tolkiena. Idealne warunki do zrealizowania tego pomysłu zapewniła nam Brenna, położona w  województwie śląskim. Brenna, a konkretniej Lachy Dolne to oaza w której można się zaszyć. Dom położony jest wśród gór, obok płynie rzeka, a na wyciągnięcie ręki macie gęsty las. Wierzcie lub nie, ale opis miejsca gdzie mieszkali nasi bohaterowie idealnie zgadza się z miejscem w którym znajdziecie nasz Pagórek.

Najparadniejsze pokoje znajdowały się z lewej strony (patrząc od wejścia), ponieważ tylko te miały okna, głęboko osadzone, okrągłe okna z widokiem na ogród, a dalej na łąki, zbiegające w dół ku rzece(…) Drzwi prowadziły do hallu, który miał kształt rury i wyglądał jak tunel(…) 

W prawdzie nasz Pagórek potrzebuje jeszcze chwili czasu aby przybrać swój finalny bajkowy kształt, ale już teraz chcieliśmy się z Wami podzielić informacją o jego realizacji. Od frontu domu znajdziecie wszystko, co prawdziwy niziołek powinien tam mieć. Będą okrągłe wielkie drzwi, okrągłe okna, typowy ogródek, ławeczka na odpalenie fajki i skrzynka na listy. Zależy nam na tym aby każdy detal pozwalał uwierzyć, iż znajdujemy się gdzieś nieopodal Shire. Wnętrze domu to już połączenie typowej hobbiciej nory z nowoczesnością. Pomimo, iż zachowaliśmy styl domu hobbita to dodaliśmy do niego, naszym zdaniem, elementy które pozwolą wypocząć też tym najbardziej wymagającym. To trochę tak jakby Bilbo uznał, że czas na małe odświeżenie przestrzeni i poprawę komfortu. Tak więc w naszej wersji Bilbo zainwestował w basen, kino plenerowe, odnawialną energię i kilka innych gadżetów. Niemożliwe? 

Błogi gołąb pocztowy

Nasz gołąb pocztowy nadlatuje tylko z dobrymi wiadomościami i propozycjami last minute.
Nie chcemy go nadwyrężać, więc nie musisz się martwić o ciągłe gruchanie w Twojej skrzynce...